Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg

Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg operatori i kamerës Ligjërata video incizim Specialist i videove promovuese


Faqja kryesore Shërbimet Çmimet Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
... për t'i publikuar në TV, internet, DVD, BluRay etj.A keni standarde të larta pavarësisht burimeve të kufizuara financiare?

Normalisht nuk mund të zgjidhni midis të dyja opsioneve. Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg është përjashtimi dhe e vetmja kompani e prodhimit të videove që hedh poshtë këtë rregull. Ne përdorim kamera moderne të gjeneratës së fundit të të njëjtit lloj me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e jashtëzakonshme e imazhit arrihet në kushte të vështira ndriçimi. Me pjerrësi të programueshme të motorizuara, kamerat mund të kontrollohen nga distanca, duke minimizuar fuqinë punëtore dhe duke mundësuar kursime në kosto.


Këto përfshihen midis shërbimeve të tjera

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për transmetim në radio dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Hard disqet, USB-të dhe kartat e kujtesës nuk zgjasin përgjithmonë. Avantazhi i disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve është se ato nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
Ditët e teatrit në Weißenfels kanë filluar dhe Goethegymnasium u hap me një muzikal frymëzues. Në një raport televiziv, kreu i departamentit të kulturës, Robert Brückner, foli për diversitetin dhe cilësinë e ngjarjeve të këtij viti.

Ditët e teatrit në Weissenfels kanë filluar dhe Goethegymnasium prezantoi ... »
Një duel tërheqës në Ligën e Shoqatës së Jugut: WHV 91 vs. SV Anhalt Bernburg II. Regjistrimi i lojës së plotë të hendbollit në cilësi 4K

Ethet e hendbollit në Burgenlandkreis: WHV 91 takohet me SV Anhalt Bernburg II. ...»
Marrëveshja e nënshkruar për zgjerimin e Muzeut Lützen për një varr masiv dhe memorialin e Gustav Adolf: Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen mbështeten në financimin dhe kontributin e tyre - Intervistë me Katja Rosenbaum.

Administratori i qarkut Götz Urlich dhe kryetari i bashkisë së Lützen ... »
Gurë shumëngjyrësh dhe gjetje prehistorike: shkëmbimi i mineraleve dhe fosileve në Bad Kösen. Intervistat e ekspertëve të shoqatës së mineralogjisë

Bad Kösen: Një Eldorado për adhuruesit e mineraleve dhe fosileve. Raport ... »
Hapni Neuland Zeitz - në Zeitz - raport video

Raporti video: Open Neuland Zeitz - qytete të vogla, skena e madhe - në ... »
Beteja e Roßbach: Si një ushtri e vogël mundi një forcë dërrmuese. Intervista me ekspertët e shoqatës IG Diorama

Beteja e Roßbach: Një udhëtim historik nëpër kohë. ... »Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg Rreth botës
basa jawa / javanese / الجاوية
bahasa indonesia / indonesian / indonezijski
português / portuguese / portugis
lietuvių / lithuanian / الليتوانية
suomalainen / finnish / finlandiż
polski / polish / kiillottaa
hrvatski / croatian / basa kroasia
azərbaycan / azerbaijani / Азербайжан
italiano / italian / итальянский
magyar / hungarian / hungareze
日本 / japanese / Ġappuniż
suid afrikaans / south african / cənubi afrikalı
eesti keel / estonian / estonjan
ქართული / georgian / грузінскі
nederlands / dutch / холандски
հայերեն / armenian / jermenski
Русский / russian / ռուսերեն
gaeilge / irish / irlandesa
svenska / swedish / švédsky
Српски / serbian / セルビア語
deutsch / german / გერმანული
français / french / perancis
Монгол / mongolian / mongoli keel
shqiptare / albanian / albanese
عربي / arabic / arābu
malti / maltese / maltese
bosanski / bosnian / bosniska
Ελληνικά / greek / yunani
english / anglais / енглески језик
čeština / czech / التشيكية
lëtzebuergesch / luxembourgish / lúxemborg
bugarski / bulgarian / bulgarca
latviski / latvian / latış
македонски / macedonian / maqedonase
slovenščina / slovenian / sloven
हिन्दी / hindi / הינדי
беларускі / belarusian / belarus
فارسی فارسی / persian farsia / persų persų
中国人 / chinese / người trung quốc
한국인 / korean / coreano
עִברִית / hebrew / hebräesch
türk / turkish / tyrkneska
slovenský / slovak / 斯洛伐克语
українська / ukrainian / ukrainia
বাংলা / bengali / bengaliska
español / spanish / spanisch
română / romanian / 罗马尼亚语
қазақ / kazakh / カザフ語
dansk / danish / daniż
íslenskur / icelandic / islandský
norsk / norwegian / нарвежская
tiếng việt / vietnamese / wietnamski


द्वारा इस पृष्ठ का संशोधन Chao Adam - 2024.06.13 - 23:49:24