Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg

Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg видеограф креатор на филмови продуцент на имиџ филм


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Цените Од нашите референци Контактирајте не

Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg - професионално снимање на концерти, театарски претстави, настани, разговори по најдобра цена со врвен квалитет...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДВисоки барања, но само мал буџет?

Обично постои некомпатибилност помеѓу овие можности. Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се модерни, модели од најновата генерација од ист тип, со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата е загарантиран и покрај тешките услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување на камерите, што ја намалува работната сила и заштедува пари.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата
Во едно интервју, Серена Рејес-Фуентес, службеник за еднакви можности на градот Цајц, зборува за нејзината работа и за нејзиното лично потекло.

Видео интервју со Серена Рејес-Фуентес, службеник ... »
Фестивалот Мендл - почит на музиката и пеењето со актерот Мајкл Мендл во Цајц 2019 година

Мендл фестивал - почит на музиката и ... »
„ТВ извештај од информативниот саем за кариери во Цајц“ Телевизискиот извештај прикажува извештај од 21-от информативен саем за кариери во стручните училишта во областа Бургенланд во Цајц. Експертите Томас Бом и Мајкл Хилдебрант се исто така претставени во интервјуата и даваат увид во нивната работа и нивната перспектива на професионалниот свет.

„21. информативен саем за кариери во Цајц: ... »
Настава и учење во турбулентни времиња: Дорин Хофман за приспособливоста на слободните училишта и основите на добрата педагогија.

Управување со кризи преку образование: Како ...»
Училишниот придружник - Жител на областа Бургенланд

Училишниот придружник - Писмо од граѓанин на областа ... »
Абакеј - музичко видео: Направете компромис и ќе преживеете

Abacay - Направете компромис и ќе преживеете - музичко ... »Strotfjord Film- und Videoproduktionen Magdeburg на други јазици
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosanski
italiano ⋄ italian ⋄ إيطالي
Српски ⋄ serbian ⋄ serbo
svenska ⋄ swedish ⋄ švédsky
қазақ ⋄ kazakh ⋄ ყაზახური
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ هندي
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vijetnamski
中国人 ⋄ chinese ⋄ hiina keel
română ⋄ romanian ⋄ román
македонски ⋄ macedonian ⋄ maċedonjan
malti ⋄ maltese ⋄ მალტური
español ⋄ spanish ⋄ spainnis
türk ⋄ turkish ⋄ turks
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ Еврей
english ⋄ anglais ⋄ angleščina
日本 ⋄ japanese ⋄ język japoński
беларускі ⋄ belarusian ⋄ բելառուս
عربي ⋄ arabic ⋄ arapça
deutsch ⋄ german ⋄ njemački
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainian
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ južnoafrikanac
dansk ⋄ danish ⋄ 丹麦语
한국인 ⋄ korean ⋄ korea
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albanesch
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luxemburgisch
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroaties
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ բուլղարերեն
polski ⋄ polish ⋄ polyak
magyar ⋄ hungarian ⋄ maďarský
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ farsia persa
slovenský ⋄ slovak ⋄ словачки
Монгол ⋄ mongolian ⋄ 몽고 어
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ индонезијски
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandez
Русский ⋄ russian ⋄ russesch
suomalainen ⋄ finnish ⋄ Финланд
português ⋄ portuguese ⋄ portugees
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litván
čeština ⋄ czech ⋄ tcheco
gaeilge ⋄ irish ⋄ アイリッシュ
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ آذربایجانی
eesti keel ⋄ estonian ⋄ الإستونية
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armeens
ქართული ⋄ georgian ⋄ грузијски
français ⋄ french ⋄ prantsuse keel
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengali
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ 斯洛文尼亚语
nederlands ⋄ dutch ⋄ hollandi keel
norsk ⋄ norwegian ⋄ norveçli
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ griechisch
latviski ⋄ latvian ⋄ латыш
basa jawa ⋄ javanese ⋄ jávai


Atjaunināšanu veicis Beatrice Win - 2024.06.14 - 00:26:46